Cascading Style Sheet یا به طور خلاصه CSS ابزاری است برای طراحان و توسعه دهندگان وب که در کنار زبانهای نشانه گذاری مثل HTML برای ایجاد و توسعه صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرد. زبان نشانه گذاری HTML با استفاده از پاراگراف ها، لیست ها و سایر عناصر HTML ساختار اصلی یک صفحه وب را ایجاد می کند. وظیفه CSS سبک دهی به عناصر موجود در این ساختار و ایجاد جلوه های بصری زیبا برای صفحات وب می باشد.

تا قبل از CSS3 از خاصیت های CSS برای طراحی و تغییر محتوای ثابت (static) یک سند HTML استفاده می شد و برای ایجاد Animation فقط می توانستید از Javascript و Flash استفاده کنید. اما با معرفی CSS3 و ماژول های Transforms, Transitionsو Animations می توان با استفاده از CSS روی عناصر Animation ، HTML ایجاد کرد. این ماژول ها در تمامی مرورگرهای مدرن پشتیبانی می شوند.

حداقل مهارت مورد نیاز برای شروع کار با CSS3 Animation آشنایی نسبی با زبان نشانه گذاری HTML و CSS2.1 می باشد و در این کتاب فرض بر این است که شما خواننده گرامی آشنایی اولیه با مفاهیم وب و HTML و CSS2.1 را دارید. کتاب حاضر با توجه به مطالب بیان شده قصد آموزش ماژول های Transforms, Transitions, Animation و Gradients را به شما خواننده گرامی دارد.

سرفصل های کتاب

CSS3-Animation-cover-Alireza-Hoseinzadeh--webograohy.ir

فصل اول : 2D Transforms
فصل دوم : Transition
فصل سوم : Animating with CSS Keyframes
فصل چهارم : 3D Transforms
فصل پنجم : Gradient

 

 

 

 

 

 

علیرضا حسین زاده

 

 

دانلود کتاب CSS3 Animation

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *