6 تصور نادرست معمول مدیران درباره طراحی سایت

خیلی از مدیران تصورات نادرست مهمی درباره طراحی و توسعه سایت دارند. این تصورات نادرست مشکلاتی ایجاد می نمایند زیرا بسیاری از کسب و کارها به حضور آنلاین خود درفضای مجازی متکی هستند.
در ادامه شش تصور نادرست درباره طراحی سایت و توسعه آن بیان شده است:
1- طراحی سایت و توسعه آن کار ساده ای است.
مشتریان طراحی سایت معمولا یک وب سایت با 20 صفحه درخواست می کنند که دارای قسمت ورود کاربران، پرداخت آنلاین، وبلاگ و … باشد.
سایت هایی مانند فیس بوک به نظر ساده می رسند اما توسعه چنین سایت هایی زمانبر و پیچیده است. نکته جالب در این حوزه این است که طراحی ساده تر معمولا هزینه بیشتری را در بر دارد. بعضی درخواست ها که به نظر ساده می رسند ممکن است کار توسعه پیچیده ای نیاز داشته باشد و برای تکمیل آن به چندین روز طراحی و برنامه نویسی نیاز باشد.
2- همه افراد باید درگیر شوند.
نیازی نیست تمام کارکنان خود را درگیر نمایید و درباره طراحی پایگاه داده، طراحی ساختار برنامه و … صحبت و تبادل نظر نمایید. تنها کافی است استراتژی محتوا، ارزش های برند خود، موضوع کسب و کار و خواسته های مشتریان را مشخص نمایید.
3- سایت ها کالا هستند.
با وجود سایت هایی که قالب سایت می فروشند و یا این کار را با هزینه پایین انجام می دهند اکثر افراد فکر می کنند که طراحی و توسعه سایت و در نتیجه خود سایت کالای ارزانی است.
برای بسیاری از کسب و کارها استفاده از قالب های آماده به نیازهای آنها پاسخ می دهد اما برای کسب و کارهایی که نگران برند و شخصیت خود در فضای مجازی هستند استفاده از این قالب ها جوابگو نخواهد بود و نیازهای آنها را برطرف نخواهد کرد.
وب سایت خود را به عنوان یک سرمایه گذاری بنگرید و منابع انسانی و مالی مناسب را به آن تخصیص دهید. تیمی را بیابید که کسب و کار شما را درک می کند، سوالات مناسب مطرح می کند و می تواند رضایت مشتریان شما را جلب نماید. یک تیم خوب می تواند به شما در مدیریت اهداف و بودجه و همچنین یافتن راه حل بهینه کمک نماید. این موارد ممکن است در نگاه اول پرهزینه برسند اما بازگشت سرمایه حاصل از یک کار خوب می تواند همه این موارد را جبران نماید.
4- با طراحی سایت کار پایان می یابد.
با فعال شدن سایت شما کار پایان نمی یابد. سایت ها نیاز به نگهداری دارند. بسیاری از شرکت های متوسط تیم هایی برای این منظور ایجاد می نمایند تا از فعالیت صحیح و مناسب سایت خود اطمینان حاصل نمایند.
حتی اگر سایت شما ترافیک زیادی ندارد با این وجود نیز شما به کسی نیاز دارید تا از صحت عملکرد آن مطمئن شوید. شما همچنین نیاز دارید تا بسته های امنیتی را نصب نمایید و محتوای جدید بر روی سایت خود قرار دهید تا رتبه سایت شما افزایش یابد.
5- هر کسی می تواند یک تجربه خوب برای کاربر ایجاد نماید.
طراحی و توسعه سایت نیاز به تخصص دارد و ایجاد وب سایت توسط خود شما کار مناسبی نیست. برای طراحی سایت شما نیاز به تیم مناسبی دارید که نیازها و مخاطبین شما را به خوبی شناسایی نمایند و با توجه به این موارد سایت موردنظر شما را طراحی نمایند.
6- می تواند به سلیقه شما طراحی گردد.
این طبیعی است که شما به عنوان مالک سایت علاقه داشته باشید که به صورت جزیی وب سایت را مدیریت نمایید. اما متاسفانه این کار نیاز به تخصص و مهارت دارد. شما نیاز دارید تا به طراح سایت خود اعتماد نمایید تا با یک طراحی مناسب بازدیدکنندگان وب سایت شما را به مشتریان شما تبدیل نماید.
طراحان سایت افکار شما را درک می کنند اما به زمان نیاز دارند تا برای افکار و دید شما طراحی انجام دهند و آنها را به راه حل تبدیل نمایند. آنها دانش لازم برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان را در اختیار دارند.

منابع:
www.entrepreneur.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *