3 دلیل برای بازرسی سئو سایت

سئو نیز مانند بسیاری از فعالیت ها نیاز به بازرسی و نظارت دارد. رسیدگی و بازرسی سئو فعالیتی است که می تواند با ارائه راهکارهای مناسب به رشد کسب و کار شما کمک نماید. اگر این فعالیت به خوبی صورت گیرد، می تواند به شما کمک نماید تا دید مناسبی نسبت به سایت خود داشته باشید و اینکه چگونه می توانید رتبه بهتری را در نتایج جستجو کسب نمایید.

کسب و کار شما به چه نوع بازرسی برای سئو نیاز دارد؟

برای بازرسی سئو سایت شما شرکتی را برای این منظور انتخاب می نماید تا سایت شما را بررسی نمایند و با ارائه راهکارهای مناسب مشکلات احتمالی را برطرف نمایند.

وضعیت کلی: وضعیت ترافیک سایت بر اساس معیارهای حوزه کسب وکار شما چگونه است؟ آیا مشکل مهمی در نرخ عدم جذب (Bounce rate) وجود دارد؟ این بررسی ها مشکلات احتمالی را مشخص می نمایند و شما باید برای برطرف نمودن آنها برنامه ریزی نمایید.

وضعیت کلی یک بررسی کلی است که شامل ساختار لینک های داخلی، نقشه سایت، لینک ها، ارتباط با شبکه های اجتماعی می گردد. در واقع این بررسی سایت شما را از تمام این جهات بررسی می نماید. البته با توجه به نوع بازرسی امکان دارد هاست، قدرت سرور و مواردی از این دست نیز بررسی گردند. این موارد به این دلیل بررسی می گردد زیرا زمان بارگذاری سایت عامل مهمی برای سئو است.

پرچم های قرمز یا پنالتی ها: فعالیت هایی که برای سئو سایت خود انجام می دهید امکان دارد از طرف گوگل به عنوان پنالتی شناخته شود. منظور از پنالتی امتیاز منفی است که به سایت شما تعلق می گیرد. این پنالتی ها می توانند به رتبه شما در نتایج صدمه بزنند.

بررسی های رقابتی: وضعیت شما نسبت به رقبایتان چگونه است؟ در حالی که بررسی کلی تنها سایت را بر اساس معیارهای کسب و کار شما بررسی می نماید، بررسی رقابتی ممکن است دقیق تر و عمیق تر صورت گیرد. رقبای شما چه فعالیت هایی را انجام می دهند که شما انجام نمی دهید؟ با این بررسی شما در واقع یک دید کلی از سایت خود در برابر رقبا به دست می آورید.

پنالتی ها و حملات: دلیل کاهش ترافیک سایت شما چیست پنالتی ها و یا حملات؟ یک شرکت با تجربه در زمینه سئو می تواند دلیل این کاهش را یافته و راه حل های لازم را در اختیار شما قرار دهد.

خودم یا شرکت: کدام یک بهتر است؟

با بررسی های سئو و دلیل انجام آن آشنا شدید و حال تصمیم دارید این بررسی ها را انجام دهید. آیا امکان وجود دارد که این بررسی ها توسط خود شما صورت گیرد؟ بله این امکان وجود دارد که تمام بررسی ها توسط شما و ابزارهای موجود انجام گردد اما این نکته را مدنظر داشته باشید که سرعت و دقت شرکت های سئو بسیار بیش از توانایی های شما است.

بحث بررسی و نظارت بر فعالیت های سئو باید به صورت مداوم و پیوسته صورت گیرد. امکان خطا در رعایت نکات سئو و تغییر الگوریتم های موتورهای جستجو را می توان مهمترین دلایل برای این پیوستگی در بررسی ها نام برد.

منبع:

1. https://www.entrepreneur.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *