5 سوال برای انتخاب طراح سایت

اکثر افراد در هنگام مذاکره برای طراحی سایت سوال های درستی را مطرح نمی کنند.
جلسه مذاکره با شرکت های طراحی سایت به گونه ای مصاحبه با شرکت موردنظر است. مصاحبه ای که شما در آن قصد دارید اعتبارو توانایی شرکت را در آن بسنجید.
در ادامه 5 سوال مهم که باید در اینگونه جلسات از طرف شما مطرح گردد عنوان شده است.

سوال 1: راهکار شما برای قابل استفاده بودن سایت چیست؟
این سوال به راحتی یک طراح سایت با تجربه را از افراد تازه کار متمایز می نماید. با مطرح کردن این سوال شما به این نکته پی می برید که آیا شرکت موردنظر به مهم ترین چیز یعنی بازدیدکنندگان توجه دارد یا خیر.
شرکتی که به این سوال پاسخ مناسبی نمی دهد ممکن است سایتی ایجاد نماید که شما دوست داشته باشید اما به نظر بازدیدکنندگان گیج کننده و برای استفاده سخت باشد. با توجه به این نکته شما به شرکتی نیاز دارید که با توجه به نیاز کاربران کار طراحی را انجام دهد.
با توجه به مطالب عنوان شده بهترین پاسخ برای این سوال پاسخی است که در آن کاربران و بازدیدکنندگان سایت محور اصلی آن باشند.

سوال2: آیا پروژه های مشابهی داشته اید؟
با مطرح کردن این سوال شما می توانید پرسش های بعدی را مطرح کنید پرسش هایی مانند اینکه چرا این سایت به این شکل طراحی شده است، چالش های این سایت چیست، اهداف این پروژه چیست، آیا به این اهدف دست یافته اند و … .
به دنبال شرکتی باشید که در پاسخ به این سوال پروژه های مشابه زیادی را به شما نمایش دهند. چنین شرکت هایی خلاقی هستند، شرکت هایی که به گفته های مشتریان خود گوش می دهند و برند و شخصیت مشتری را در هنگام طراحی درنظر دارند.

سوال 3: می توانم تیم طراحی و توسعه سایت را از نزدیک ببینم؟
با مطرح کردن این سوال شما در واقع قصد دارید توانایی و انسجام تیم طراحی را بسنجید. برای سایت های بزرگ و با اهداف مهم شما به یک تیم از افراد متخصص نیاز دارید. اگر تیم موردنظر 1 یا 2 نفر است درباره ی توانایی آنها برای انجام پروژه سوال نمایید.

سوال 4: راه حل شما برای تغییرات احتمالی آینده چیست؟
هر سایتی ممکن است در آینده نیاز به تغییرات داشته باشد. برخی از شرکت های طراحی سایت هزینه اینگونه خدمات را به صورت ساعتی محاسبه می کنند، برخی دیگر نیز با در اختیار قرار دادن یک سیستم مدیریت محتوا برای سایت یک راه حل ساده برای شما ایجاد می کنند.
پس پاسخ مناسب به این سوال می تواند راه حل دوم باشد تا در آینده در صورت نیاز به تغییر در سایت نیاز به پرداخت هزینه نداشته باشید.

سوال 5: معیار شما برای موفقیت طراحی چیست؟
در پاسخ به این سوال شما باید عباراتی مثل تعداد بازدیدکنندگان، تعداد بازدید هر مطلب، زمان هر کاربر در سایت، رتبه در نتایج موتورهای جستجو و … را از طراح سایت بشنوید.
منبع:
www.orbitmedia.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *