9 اشتباه رایج در طراحی سایت

یک وب سایت دارید این عالی است! اما اگر  شما هم مانند بسیاری از سایت های دیگر باشد، احتمالا بازدید کننده زیادی ندارید. این مشکل ممکن است به این خاطر ایجاد شده باشد که شما یکی از 6 اشتباه زیر را انجام می دهید.

1- عناوین بد

یکی از رایج ترین اشتباهات در محتوا گذاری عدم انتخاب عنوان مناسب است. حتی با داشتن محتوای مناسب، اگر برای آن عنوان مناسبی انتخاب نکنید که باعث توجه افراد گردد، کسی علاقه ای به خواندن مطلب شما نخواهد داشت.

2- عدم پاسخگویی به دیدگاه ها

اگر مخاطبین شما دیدگاه ها و نظرات خود را عنوان می کنند ( می نویسند) و شما به آنها پاسخ نمی دهید، مسیر اشتباهی را انتخاب کرده اید. هدف از بخش دیدگاه ها (نظرات) مطالب دعوت مخاطبین به بحث درباره موضوع است.  بنابراین اگر مخاطبین ببیند که شما به نظرات و دیدگاه های آنها پاسخ نمی دهید، دیگر به سراغ شما نخواهند آمد. با نادیده گرفتن خوانندگان خود فرصت بزرگی را از دست می دهید.

3- عدم وجود محتوای مناسب

کپی محتوا از سایت های دیگر راه مناسبی برای جذب مخاطب نیست. با چنین روشی شما تعداد زیادی از مخاطبین خود را از دست خواهید داد. علاوه بر این برخی از مطالب سایت های دیگر محتوای مناسبی برای  شما نیستند.

4- عدم یکپارچگی در موضوعات

این اشتباه رایجی است که بسیاری از افراد در ابتدای مسیر مرتکب می شوند. اگر در سایت خود درباره بازاریابی، تکنولوژی و یا سایر موارد مطلب می نویسید سعی نمایید مطالب شما قالب یکسانی داشته باشند و همچنین بر روی یک موضوع مرکزی متمرکز باشند. نوشتن مطالب سطحی در موضوعات فراوان کمکی به جذب بازدیدکننده نمی کند.

5- عدم زمانبندی

برای افزایش ترافیک سایت نیاز است تا هفته ای چند بار و یا حتی به صورت روزانه اقدام به درج مطلب در سایت خود نمایید. همچنین نیاز است تا مطالبی را که در سایت خود قرار می دهید، از طریق شبکه های اجتماعی و ایمیل نیز ترویج نمایید. با داشتن زمانبدی در محتوا می توانید بازدید کننده بیشتری داشته باشید.

6- عدم ترویج

اشتباه رایجی دیگری که افراد مرتکب می شوند، نوشتن مطالب در سایت و رها کردن آن به حال خود است. نوشتن یک مطلب و قرار دادن آن در سایت به این معنی نیست که افراد آنرا خواهند خواند. شما باید روش هایی برای ترویج و انتشار بیشتر مطالب خود بیابید. مطلب خود را در فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و هر جای مرتبط دیگر به اشتراک بگذارید.

منابع:

1-  https://bigmouthmarketing.co

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *