6 تغییر ساده برای سئو بهتر سایت

اگر به دنبال چیزی مانند اطلاعات، یک محصول خاص، اطلاعات تماس و … هستید چه کاری انجام می دهید؟ یک موتور جستجو انتخاب می کنید و موضوع موردنظر خود را در آن جستجو می کنید. موتور جستجوی گوگل روزانه سه و نیم میلیارد جستجو را پردازش می کند به همین دلیل است که خیلی از شرکت ها به شدت به موضوع بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا سئو اهمیت می دهند. سئو به این شرکت ها کمک می کند تا در نتایج جستجوی مربوط به محصول، خدمات و یا کسب و کار خود در رتبه بالاتری نسبت به دیگران قرار بگیرند.
در نگاه اول سئو کمی پیچیده به نظر می رسد اما در واقعیت اینگونه نیست. در ادامه شش تغییر ساده که می تواند به سئوی سایت شما کمک نماید ذکر شده است.

1. هر صفحه ای را با محتوای مناسب بهینه نمایید.
تمام صفحات مخصوصا صفحات اصلی سایت شما مانند صفحه خانه، صفحه تماس با ما و … نیاز دارند که با محتوای مختصر و مفید و توصیفی پر شوند. همچنین این صفحات باید برای کلمات و عبارات کلیدی خاصی بهینه گردند. اگر در سایت خود صفحاتی دارید که محتوای زیادی ندارند گوگل را با استفاده از عبارت “noindex” از وجود آنها مطلع نمایید. همچنین لینک های مرتبط به اینگونه صفحات را با عبارت “nofollow” مشخص نمایید.

2. برای هر صفحه از کلمات و توضیح یکتا استفاده نمایید.
تگ ها در نتایج جستجو عنوان صفحه شما را تشکیل می دهند در حالی که متای توضیحات، توضیحی درباره صفحه ارائه می دهد. استفاده از این ساختارها نه تنها محتوای صفحه شما را به گوگل اعلام می کنند بلکه نحوه نمایش صفحه در نتایج جستجو را نیز مشخص می کنند.

3. از خطای 404 دوری کنید.
خطای 404 که ناشی از پیدا نکردن یک صفحه است هم برای کاربر آزاد دهنده است هم در کار گوگل اختلال ایجاد می نماید.
Google Search Console ابزار مناسبی برای بررسی این مورد است. اگر سایت شما با وردپرس راه اندازی شده است پلاگین های مناسبی را می توانید بیابید که به صورت خودکار صفحات با خطای 404 را می یابند و آنها را به صفحات دیگر تغییر مسیر می دهند.

4. محتوای خود را قابلیت اشتراک کنید.
این تغییر ساده ای است و اگر تاکنون این کار را انجام نداده اید فرصت های زیادی را از دست داده اید. در سایت خود گزینه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را اضافه نمایید تا کاربران به راحتی بتوانند مطالب شما را به اشتراک گذارند. اشتراک در شبکه های اجتماعی بر روی رتبه شما در نتایج جستجو تاثیر دارند و همچنین میزان دیده شدن سایت و محتوای شما را افزایش می دهند.

5. تصاویر خود را بهینه نمایید.
شما حتما در محتوای سایت خود از تصاویر استفاده می نمایید اما این تصاویر را برای موتورهای جستجو بهینه می کنید؟ این نیز کار سختی نیست تنها کافی است برای تصاویر خود عنوان مناسب انتخاب نمایید، توضیحات مناسب اضافه نمایید و خاصیت alt و caption را به صورت مناسب برای دسته بندی تصاویر استفاده نمایید. اگر بهینه سازی تصاویر به درستی صورت گیرد تصاویر شما توسط گوگل ایندکس خواهد شد و در نتایج جستجو نمایش داده خواهند شد.

6. سرعت بارگزاری سایت خود را افزایش دهید.
سرعت بارگزاری جز فاکتورهای موتورهای جستجو نیست اما موضوع با ارزشی است. معمولا سایت های با سرعت بارگزاری بالاتر برای کاربران تجربه بهتری را ایجاد می کنند.
شما می توانید سرعت بارگزاری سایت خود را با بهره گیری از بهینه سازی تصاویر، استفاده از تصاویر مناسب، استفاده از پلاگین کش مناسب، حذف متاهای داده غیرضروری و استفاده از پلاگین هایی که واقعا به آنها نیاز دارید افزایش دهید.
منبع:
www.entrepreneur.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *