9 اشتباه رایج در طراحی سایت

طراحی سایت فرآیند ساده ای نیست و امکان وجود خطا و اشتباه در آن وجود دارد. در این مقاله قصد داریم تا 9 اشتباه رایج که ممکن است در طراحی بوجود آیند را شرح دهیم.

1. باز کردن پنجره جدید
باز کردن پنجره جدید نه تنها باعث ناراحتی کاربر می گردد بلکه باعث مصرف بیشتر منابع و کاهش زمان پاسخ دهی سیستم می گردد همچنین تجربه خوبی را نیز برای کاربر ایجاد نمی کند. با امکاناتی که در مرورگرهای جدید وجود دارد اگر کاربر نیاز داشته باشد می تواند لینک موردنظر را در تب جدید باز کند.

2. عدم وجود اطلاعات تماس در مکان های مناسب
اگر شما از طریق سایت محصول و یا خدماتی را به فروش می رسانید نیاز است تا مشتریان شما بتوانند از راه های مختلف با شما ارتباط برقرار نمایند. بهترین راه برای ارائه اطلاعات تماس ایجاد صفحه ” تماس با ما ” و قرار دادن اطلاعات تماس در این صفحه است. حتی در صورتی که کسی با شما تماس نگیرد وجود چنین اطلاعاتی در سایت شما باعث ایجاد حس اعتماد در کاربران می گردد.

3. لینک های نامعتبر
لینک هایی که در هنگام کلیک بر روی آنها هیچ فعالیتی صورت نمی گیرد و یا باعث ایجاد خطای 404 می شوند بدترین نوع خطا در فضای مجازی هستند. سایت خود را به صورت هفته ای آزمایش نمایید و از صحت تمام لینک ها اطمینان حاصل نمایید. قرار دادن امکان تماس با مدیر سایت به منظور گزارش لینک های معیوب و مشکلات سایت نیز ایده خوبی برای رهایی از اینگونه خطاهاست.

4. زمان بارگزاری زیاد
زمان بارگذاری زیاد برای سایت های حرفه ای امری پذیرفتنی نیست. طبق تحقیقات صورت گرفته توسط Akamai Technologies افرادی که خرید خود را به صورت آنلاین انجام می دهند تنها چهار ثانیه برای بارگزاری سایت صبر می کنند. استفاده از تصاویر و یا ویدئو با حجم زیاد می تواند باعث افزایش زمان بارگزاری سایت گردد. بنابراین سعی نمایید تا این موارد را کمتر مورد استفاده قرار دهید.

5. اطلاعات قدیمی
همیشه سعی نمایید تا اطلاعات بروز و معتبر بر روی سایت خود قرار دهید.

6. ناوبری ضعیف
اگر کاربر به راحتی نتواند بین قسمت های مختلف سایت شما حرکت نماید مطمئن باشید که به سایت دیگری برای یافتن اطلاعات مراجعه خواهد کرد. قسمت ناوبری سایت را درمکانی قرار دهید که به راحتی در درسترس و دید کاربر قرار گیرد و همچنین سعی نمایید که این قسمت به ساده ترین حالت ممکن نمایش داده شود و دارای پیچیدگی نباشد.

7. استفاده زیاد از انواع فونت ها و رنگ ها
سعی نمایید از فونت و رنگ در سایت به حدی استفاده نمایید که بتوانید یک ظاهر منسجم و زیبا برای تمام قسمت های سایت ایجاد نمایید. نهایتا در هر صفحه از سه رنگ و فونت استفاده نمایید. همچنین از نمایش درست رنگ ها و فونت ها در ابزارهای مختلف اطمینان حاصل کنید.

8. صفحات تنها
منظور از صفحه تنها صفحه ای است که از آن نتوان به دیگر قسمت های سایت منتقل شد. همیشه سعی نمایید تا حداقل صفحه اصلی سایت شما از طریق تمام صفحات داخلی قابل دسترس باشد. بهترین راه برای حل این مشکل لینک کردن لوگو و یا نام سایت به صفحه اصلی است.

9. عدم ارتباط با شبکه های اجتماعی
عدم ارتباط بین سایت و شبکه های اجتماعی اشتباه مضر دیگری است که در سایت ها وجود دارد. کاربران سایت شما باید قادر باشند تا براحتی بین سایت و شبکه های اجتماعی منتقل شوند. استفاده از شبکه های اجتماعی و بازاریابی توسط آنها تنها در صورتی موثر است که شما از طریق آنها کاربران را به سمت سایت خود هدایت نمایید. همچنین نیاز است تا امکان مراجعه کاربر از سایت به صفحات شما در شبکه های اجتماعی نیز وجود داشته باشد.

منبع:
www.entrepreneur.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *