9 راه برای افزایش تاثیر صفحه نخست سایت

ایجاد یک وب سایت کار ساده ای است اما افزایش بازدید و ترافیک سایت کار پیچیده ای است و نیاز به مهارت و دانش دارد. یکی از مهمترین و اثرگذارترین عوامل در افزایش ترافیک سایت داشتن یک صفحه نخست مناسب برای سایت است. در ادامه نکاتی بیان شده اند که می توانند به شما در بهبود صفحه نخست سایت کمک نمایند.
1. عناوین جذاب استفاده کنید.
سعی نمایید برای صفحه نخست از عناوین جذاب استفاده نمایید تا توجه کاربران را جلب نمایید سپس با استفاده از عناوین جزئی تر کاربر را به سمت محتوای موردنظر خود هدایت نمایید.
2. از تصاویر و ویدئو استفاده نمایید.
سعی نمایید برای جلب توجه کاربر از تصاویراستفاده نمایید. تصویر مورد استفاده باید با توجه به کسب و کار شما انتخاب گردد. به عنوان مثال اگر محصولی برای فروش عرضه می کنید سعی نمایید تصاویر آن را استفاده نمایید.
3. فواید کسب و کار خود را بنویسید.
سعی نمایید فواید محصول و یا خدمات خود را به صورت فهرست وار در صفحه نخست نمایش دهید.
4. سعی نمایید عناصر مهم را در بالای صفحه قرار دهید.
هشتاد درصد افراد وقت خود را به مطالب بالای صفحه (above the fold ) اختصاص می دهند. پس سعی نمایید مطالب و عناوین مهم را در این قسمت قرار دهید.
5. اطلاعات تماس را در محل مناسبی قرار دهید.
سعی نمایید اطلاعات تماس ( call to action) خود را در صفحه نخست قرار دهید تا به راحتی در دسترس کاربر قرار گیرد. بهترین محل برای این اطلاعات قسمت بالای سایت می باشد.
6. نظرات مشتریان را فراموش نکنید.
تحقیقات نشان داده اند که هفتاد درصد کاربران قبل از پرداخت و یا خرید محصول به نظرات دیگر کاربران مراجعه کرده و از اطلاعات ارائه شده برای انتخاب خود استفاده می نمایند. برای فروش هر چیزی شما به اعتماد کاربر نیاز دارید. پس سعی نمایید تا با بیان نظرات دیگر کاربران اعتماد مخاطبان جدید را جلب نمایید.
7. عوامل حواس پرتی را کاهش دهید.
عوامل و اطلاعاتی که برای کاربر غیر ضروی هستند را حذف نمایید. این موارد شامل لینک به دیگر سایت ها، تصاویر، دسته بندی ها غیر ضروی و … می گردد.
8. مشکلات مشتریان را بیان نمایید.
سعی نمایید این دو مورد را رعایت نمایید:
– مشکل کاربر را بیان نمایید.
– مشکل کاربر را به محصول و یا خدمات خود ارتباط دهید.
جدا از کسب و کاری که دارید همیشه مشکلی وجود دارد. بدون مشکل مخاطب شما به جستجو در اینترنت و یافتن شما نمی پرداخت. پس سعی نمایید تا با بیان مشکل کاربر و ارتباط دادن آن به کسب و کار خود به او بفهمانید که به مکان مناسبی برای برطرف نمودن آن مراجعه کرده است.
9. از دیگران یاد بگیرید.
الگو گرفتن از دیگران هیچ ایرادی ندارد. سعی نمایید منابع و سایت های مشابه را یافته و برای ایجاد صفحه نخست سایت خود از آنها الگوبرداری نمایید.
منبع :
www.entrepreneur.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *