7 نکته برای بهینه کردن سایت وردپرس

وردپرس یکی از بهترین سیستم  ها برای راه اندازی وب سایت برای کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها است. این سیستم مدیریت محتوا (CMS) توسط میلیون ها نفر در گوشه و کنار دنیا استفاده می شود. نزدیک به 400 میلیون وب سایت توسط وردپرس راه اندازی شده است. سایت های وردپرسی به صورت متوسط هر 17 ثانیه یک مطلب منتشر می کنند. اکثر سایت های موفق در کسب و کار توسط وردپرس مدیریت می شوند. این واقعیت ها نشان می دهد که استفاده از وردپرس چه مزیت هایی دارد و می توان از آن برای هر کسب و کاری و با هر اندازه ای استفاده کرد.

سادگی استفاده از آن و قالب های فراوانی که برای وردپرس موجود است، موجب می شود که بسیاری از کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها برای راه اندازی سایت خود از آن استفاده کنند. اما نکاتی وجود دارند که شما باید قبل از استفاده از وردپرس درباره آنها فکر کنید.

1- کیفیت قالب

هزاران قالب رایگان و غیر رایگان برای کسانی که قصد راه اندازی سایت با وردپرس را دارند، وجود دارد. اما توجه داشته باشید شما باشد قالبی را انتخاب نمایید که قابل اعتماد باشد. قالب انتخابی شما باید منعطف باشد و شما باید قادر باشید تغییرات موردنظر خود را با کمترین زحمت در آن ایجاد نمایید.

2- میزبانی

مولفه مهمی که در راه اندازی سایت و به خصوص سایت های ورد پرس اهمیت دارد بحث میزبانی (هاستینگ) سایت شما است. شما به میزبانی نیاز دارید که برای وردپرس بهینه سازی شده باشد و بتواند سایت شما را همیشه آنلاین نگه دارد. همچنین میزبان شما باید به صورت مرتب از سایت و داده های آن نسخه پشتیبان تهیه نماید و بروزرسانی های مورد نیاز را انجام دهد.

3- انتخاب درست افزونه ها

نصب تعداد زیادی افزونه  بر روی وردپرس موجب کند شدن آن خواهد شد. تنها افزونه هایی که به آنها نیاز دارید را نصب نمایید و بقیه را حذف نمایید.

4- پیکربندی سایت

بعد از نصب وردپرس نیاز است تا آنرا به صورت صحیح پیکربندی نمایید. به عنوان مثال شما باید درباره مدیریت نظرات کاربران و نحوه ایجاد آدرس ها فکر و تصمیم گیری کنید. این موارد به راحتی قابل تنظیم هستند.

5- استفاده در موبایل

بسیاری از کاربران برای دسترسی به سایت شما از موبایل استفاده می کنند. بنابراین نیاز است سایت شما ظاهری واکنش گرا داشته باشد تا بتواند اطلاعات سایت را در ابزارهای دیگری مثل موبایل و تبلت نیز به درستی نمایش دهد.

همچنین نمایش درست سایت در موبایل یکی از نکاتی است که در بهینه سازی برای موتورهای جستجو اهمیت دارد. بنابراین شما نیز باید به آن توجه داشته باشید.

6- امنیت

وردپرس از امنیت خوبی برخوردار است، اما استفاده از افزونه های امنیتی ضرری برای شما ندارد. بسیاری از متخصصان امنیت می گویند که نصب وردپرس بدون هیچ افزونه امنیتی از امنیت کافی برخوردار است و می تواند اطلاعات شما را امن نگه دارد.

7- سئو

برای دیده شدن در گوگل و دیگر موتورهای جستجو نیاز است که به نکات بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو) توجه داشته باشید. به کارگیری نکات سئو به همراه استفاده از افزونه های وردپرس می تواند شما را در این امر کمک نماید. علاوه بر بهینه سازی برای موتور های جستجو شما باید به بحث بهینه سازی برای شبکه های اجتماعی نیز توجه داشته باشید. حضور در شبکه های اجتماعی که بسیاری از کاربران شما وقت خود را در آن سپری می کنند، می تواند به دیده شدن شما کمک نماید.

منابع:

www.entrepreneur.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *